Blogy a Martinus.sk – nový systém provízií pre blogerov

Autor: Informácie o blog.sme.sk | 16.4.2014 o 17:40 | (upravené 2.5.2014 o 10:33) Karma článku: 10,07 | Prečítané:  16426x

Staňte sa členom partnerského systému, do ktorého pozýva blogerov najväčšie internetové kníhkupectvo Martinus.sk. Partnerský alebo aj affiliate program prináša pre obe strany reálny benefit: pre blogera províziu z nákupu a pre kníhkupectvo nových zákazníkov.  Môžete získať provízie až do výšky 7% z nákupov uskutočnených do 7 dní od kliknutia na partnerský odkaz.

Kto sa môže stať členom partnerského systému?

Hocikto, kto na svoju stránku umiestni link priamo do slova (príp. skupiny slov) z ľubovoľného článku.  Linky by mali smerovať na vybraný produkt na webe Martinus.sk alebo na adresu www.martinus.sk.

Ako to funguje?

Zaregistrovať sa môžete na stránke www.partner.martinus.sk. Každý bloger po vytvorení konta získa svoj vlastný referenčný kód. Tento kód použijete pri odkazovaní. Ak niekto na váš link klikne, systém na Martinus.sk ho rozpozná a dokáže identifikovať, že prišiel práve z vašej stránky. Systém si tohto návštevníka bude pamätať 7 dní od jeho kliknutia na daný link. Keď si počas týchto 7 dní niečo na http://www.martinus.sk/ kúpi, získate z jeho nákupu províziu. (Keď sa čitateľ vášho blogu stáva súčasne aj zákazníkom na Martinus.sk, ide o tzv. konverziu.)

Aká vysoká je moja provízia a ako mi ju vyplatia?

Môžete si vybrať z 2 foriem provízie

  • vo výške 5% zo sumy všetkých nákupov rovno na účet,
  • alebo 7% - ný variant provízie vo forme elektronickej poukážky na nákup v Martinus.sk, ktorá vám príde e-mailom.

Provízia sa počíta iba z fakturovanej hodnoty tovaru, teda bez poštovného a balného. Provízie sa vám sčítavajú na vašom konte. Provízie v hodnote 5% si môžete nechať vyplatiť, keď celková suma provízie dosiahne aspoň 33 eur.  Provízie vo forme nákupnej poukážky je možné získať kedykoľvek, keď jej hodnota dosiahne 10 eur.

Čo mám robiť, aby som dosiahol čo najväčšie konverzie?

Samozrejme, v prvom rade určite uverejňovať zaujímavý obsah na vašej stránke :) Vďaka pútavému obsahu si získate nových aj verných čitateľov, ktorí si váš blog obľúbia a budú o ňom hovoriť aj ďalším ľuďom.

Vaše šance na úspech však môže zvýšiť aj samotný charakter linku. Na stránke www.partner.martinus.sk si viete sami vygenerovať linky, o ktorú budú mať vaši čitatelia najväčší záujem.

Odkazovať (linkovať) môžete na

Závisí len na vás, kam budú smerovať vaše odkazy (linky) a čo bude podľa vás najlepšie pre vašich čitateľov. Vo väčšine prípadov je najlepšie odkazovať na čo najkonkrétnejší produkt, ale nemusí to byť vždy pravidlo...

Iste je dobré mať aspoň malý prehľad na knižnom trhu a pozrieť si, čo sa práve najlepšie predáva. Aktuálny rebríček TOP 100 najpredávanejších kníh nájdete na http://www.martinus.sk/knihy/najpredavanejsie/

Chcem odkazovať na knihy a získať provízie z nákupov, čo mám urobiť?

Choďte na  http://www.partner.martinus.sk/ a kliknite na Registrovať sa. Potom zadajte

  • Prihlasovací email
  • Heslo

Prihlasovacie údaje sú rovnaké ako do vášho konta na Martinus.sk, ktoré používate, keď nakupujete.

Následne sa dostanete do svojho konta. Tu môžete generovať odkazy kliknutím na záložku Generátor odkazov.

Potom si už len vyberiete, či chcete odkazovať na konkrétny produkt alebo na domovskú stránku, či prípadne na niektorú kategóriu (napr. E-knihy).

 

Odkazovanie na domovskú stránku alebo na niektorú z kategórií domovskej stránky:

 

 

Odkazovanie priamo na konkrétny produkt:

 

Zákazník prišiel z môjho webu a spravil nákup. Čo sa však stane, ak zrušil svoju objednávku?

Ak zákazník zruší objednávku (nezrealizuje a nezaplatí ju), provízia z takejto objednávky sa Vám nezapočíta. Ak zákazník zruší len nejaký produkt zo svojej objednávky, ten sa tiež nebude do provízie počítať. 

Príklad: Zákazník si objedná 4 knihy spolu za 40,00 €. Jednu knihu za 10,00 € však potom zruší, resp. je nedostupná. Zvyšné 3 knihy ale zaplatí. Províziu teda získate z 30,00 €

Kde nájdem informáciu o konverziách?

Stačí kliknúť na záložku Prehľady a štatistiky na hlavnej stránke a dozviete sa všetky informácie o realizovaných objednávkach z vašich odkazov.

 

Môžem typy provízií kombinovať?

Áno, záleží len na vás, aký spôsob vyplatenia provízie si vyberiete. Vždy však najskôr zvolíte jeden typ provízie a požiadate o vyplatenie. Po schválení žiadosti, ktoré Vám čo najskôr oznámime e-mailom, môžete zostávajúce provízie vyplatiť opäť lubovoľným spôsobom.

Ako zistím, či niekto cez môj blog nakupuje a aká je moja provízia?

Prihláste sa na http://www.partner.martinus.sk/ a kliknite na záložku Prehľady a štatistiky. Na tomto mieste získate prehľad o všetkých objednávkach, ktoré návštevníci cez váš blog urobili a o vašej doterajšej provízii.

Mám konto v starom Partnerskom systéme Martinus.sk, môžem sa do neho ešte prihlásiť?

Starý Partnerský systém nájdete na adrese oldpartner.martinus.sk V prípade otázok ohľadom provízií zo starého konta nás, prosím, kontaktujte na adrese partner@martinus.sk.

Stále niečomu nerozumiem, mám problém s vytvorením odkazov, potrebujem pomoc...

Hľadajte odpoveď na svoju otázku v Často kladených otázkach na http://partner.martinus.sk/index.php?page=faq, alebo nám napíšte priamo na adresu provizie@martinus.sk.

Posledná aktualizícia článku 16.4.2014 o 17:40

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?